Sık Sorulan Sorular

Anne ve bebeğe dair her şeyi bulabileceğiniz Annedukkan.com'a hoşgeldiniz!

Annedukkan.com size evinizden, ofisinizden ve seyahatte internet üzerinden güvenli ve zevkli alışveriş kolaylığı sunan bir online mağazadır. Annedukkan.com'daki fiyatlar müşteri açısından en avantajlı şekilde piyasa araştırması yapılarak belirlenmektedir. Bu sayfada, Annedukkan üyelik, alışveriş, güvenlik, gizlilik ve diğer tüm konularla ilgili tüm sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. Burada cevabını bulamadığınız veya daha detaylı bilgi istediğiniz tüm sorularınız için info@annedukkan.com adresine mail atabilir, veya 0212 672 70 80 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Annedukkan.com, koşulsuz müşteri memnuniyetini ve binlerce ürünü en uygun fiyatlara tüketiciye sunmayı kendine temel satış politikası olarak belirlemiştir. Alışverişle ilgili karşılaşacağınız tüm sorunlarda müşteri hizmetlerimiz en akılcı ve en hızlı çözümü sizlere sunacaktır.

Neden üye olmalıyım? 

Annedukkan.com üyelik bilgi formuna iletişim, adres vb. bilgileri sadece bir kez girerek, ileride yapacağınız alışverişlerde sadece e-posta adresiniz ve şifrenizle daha hızlı ve rahat alışveriş yapabilirsiniz. Annedukkan.com dünya güvenlik standartlarında sakladığı bu bilgileri sisteme girdiğinizde hatırlar. 

Aynı zamanda Annedukkan.com’a üye olarak, sağladığımız avantajlardan anında yararlanmaya başlayabilirsiniz. Düzenlenecek kampanyalardan, promosyonlardan anında haberdar olabilirsiniz. Annedukkan.com'a üye olarak, ziyaretleriniz sırasında seçtiğiniz ürünleri sipariş listenizde tutabilir ve sonraki ziyaretlerinizde gözden geçirebilirsiniz. Böylelikle, ilginizi çeken ancak o anda satın almadığınız ürünler sadece sizin erişebileceğiniz şekilde siz onları satın alana veya sipariş listenizden çıkarana kadar saklanmaktadır.

Üyelikten nasıl çıkabilirim? 

Annedukkan.com üyeliği size birçok avantaj sunarken, hiçbir yükümlülük getirmemektedir. Yine de üyeliğinizi istediğiniz zaman, info@annedukkan.com adresine bir e-posta atarak, pasif hale getirebilirsiniz.

Şifremi unutursam ne yapmam lazım? 

Şifrenizi unuttuğunuzda “Şifremi Unuttum” bölümümüzden kayıtlı e-posta adresinize şifrenizi gönderim talebinde bulunabilirsiniz. Yeni şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Şifremi nasıl değiştiririm? 

Şifrenizi ve diğer tüm üyelik bilgilerinizi istediğiniz zaman “Hesabım” sayfanızda değiştirebilirsiniz.

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim? 

Annedukkan.com’a üye olmadan da teslimat ve fatura adreslerinizi ödeme sayfasına girerek alışveriş yapmanız mümkündür.

Aradığım ürünü nasıl bulurum? 

Annedukkan.com'da yer alan herhangi bir ürüne ulaşmak için sağ üstteki hızlı arama motorunun kutucuğuna yazacağınız anahtar sözcük veya tanım ile tüm mağazalarda veya seçtiğiniz bir kategoride arama yapabilirsiniz.

Sipariş listeme seçtiğim ürünleri koyduktan sonra alışverişimi nasıl tamamlarım? 

Sitemizde yer alan tüm ürünlerin altında "Sepete Ekle" butonu yer almaktadır. Bu butonu kullanarak bir ürünü toplu olarak ödemek üzere alışveriş sepetinize ekler ve satın almak için "Ödeme Yap" butonuna tıklayarak sipariş sayfasına ulaşırsınız. Bu sayfada gerekli bilgileri vererek "Ödeme Yap" butonunu açılan pencereye gerekli bilgileri girerek tamamlanmış olur. 

Siparişimi nasıl öderim? 

Annedukkan.com’da ödemeler kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme yöntemiyle yapılmaktadır. Ödeme yöntemleriyle ilgili detaylara “Ödeme Seçenekleri” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Siparişim ne zaman elime ulaşır?

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul içi ve İstanbul’a 500 km’ye kadar olan teslimatlar için ortalama 1 iş günü, diğer bölgelerdeki teslimatlar için ise ortalama 1-3 iş günüdür.  Sipariş ve teslimat ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye “Sipariş ve Teslimat Şartları” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Siparişimi nasıl iptal ederim? 

Siparişinizi kargoya verilmeden iptal etmek isterseniz talebinizi aynı gün saat 15:00’a kadar 0212 672 70 80 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Siparişiniz yola çıkmış olursa bu durum size bildirilecek ve iade işlemleri gerekli olacaktır.

Ürünlerimi bana kim ulaştırmaktadır? 

Siparişlerinizin gönderimi için UPS Kargo seçeneğimiz bulunmaktadır. Sipariş aşamasında kargo şirketi seçeneği tarafınızca belirlenmektedir.

Sipariş ettiğim ürünlerin hepsi stoklarınızda bulunur mu? 

Annedukkan.com ürün portföyünde bulunan on binlerce ürünün tamamı için stok tutmamaktadır. Ürünlerin bir kısmı siparişiniz üzerine tedarik edilmektedir. Minimum stok maliyeti esas alındığı için Annedukkan.com'daki ürünlerin satış fiyatlarının, piyasa fiyatlarının çok altında olması sağlanmaktadır.

Her ne kadar ürün listeleri tedarikçilerle görüşülerek güncel tutulmaya çalışılsa da, sipariş etmiş olduğunuz bazı ürünler tedarikçi firmaların stoklarında tükenmiş yada piyasadan çekilmiş olabilir ve tedarikçi firmalar Annedukkan.com’a zamanında haber vermemiş olabilirler. Bu gibi durumlarda Müşteri Hizmetleri sizinle irtibata geçerek bilgi verecek ve iptal edilen siparişin veya ürünün bedeli aynı gün tarafınıza iade edilecektir.

Annedukkan.com'daki ürünlerin garantisi var mıdır? 

Annedukkan.com'dan aldığınız her ürün, ithalatçı veya imalatçı firmaların garantisi altındadır. Ürün müşteriye sağlam olarak ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, müşterilerimizin ürünle ilgili üretici veya satıcı firmalara başvurması gerekmektedir. Garanti şartları ile ilgili daha detaylı bilgiye “Garanti ve İade Şartları” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Satın aldığım ürünleri nasıl iade ederim? 

Mazeretsiz iade ve ürün değişimleri: Ürün çeşitli sebeplerle beklentinizi karşılamadı ise 14 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. 14 günü aşan sürelerde ise geri ödeme yoluyla iade yapılmamaktadır. Ancak 90 gün boyunca ürünü istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. 

Ayıplı ürünler: Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 180 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünün ayıplı olduğu kararı yetkili teknik servisler tarafından verilmektedir. Bu süreden sonra karşılaşılan kusurlar garanti kapsamında değerlendirilecektir. Garanti süresi içerisinde karşılaştığınız problemler için 0212 672 70 80 numaralı telefonumuzdan bilgi edinebilirsiniz.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 • Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir.
 • Faturanın arka yüzündeki iade formu eksiksiz doldurulmalı ve iade alanı imzalanmalıdır. İade formunda yer alan açıklama alanları ve iade nedeni eksiksiz ve dikkatli doldurulmalıdır. Ayıplı ürünler için iade ya da değişim tercihi mutlaka seçilmelidir.
 • İade edeceğiniz ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir.
 • Ürünler adresimize gönderilirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir.
 • Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır.

İade kapsamı dışındaki ürünler ve iade şartları ile ilgili ayrıntılı bilgiye “Garanti ve iade Şartları” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim? 

Kargo ücreti seçeceğiniz kargo şirketine veya toplam sepet tutarına göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple kabul edeceğiniz kargo şirketi ücretlerini dikkate almanız gerekmektedir.

Kargo Ücretleri
 
UPS Kargo ile;

125 TL  altındaki siparişlerinizin kargo bedeli 6,90 TL’dir.
125 TL ve üzerindeki siparişlerinizde kargo ücretsizdir.

Faturam nasıl elime ulaşacak?

Annedukkan.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura ile birlikte teslim etmektedir. Hediye paketlerinde irsaliyeli faturada fiyat belirtilmeden; fatura, bilahare fatura adresine postalanmaktadır.

Hediye göndermek istiyorum. Fatura adresini ayrı, teslimat adresini ayrı verebilir miyim? 

Online alışveriş formunda fatura adresini ayrı, teslimat adresini ayrı olarak belirtebilirsiniz. Bunu sağlamak için siparişinizi tamamlarken adres işlemleri sırasında "fatura adresi teslimat adresimle aynı" seçeneğinin işaretli olmadığından emin olmalısınız.

Siparişimi verdikten sonra durumunu nasıl takip ederim? 

Sipariş Takibi sayfamızdan siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. Ayrıca, Annedukkan.com, siparişiniz bize ulaştığında ve kargoya verildiğinde ayrı ayrı bilgilendirme e-postaları ile sizi haberdar eder.

Siparişim elime ulaşmadı. Ne yapmalıyım?

Siparişiniz ile ilgili sorunlarınız konusunda yardım almak için info@annedukkan.com adresine mail atabilir, veya 0212 672 70 80 numaralı telefondan müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Kredi kartım onaylanmadı. Neden olabilir?

Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir:

 • Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
 • Kart numarasını veya diğer bilgilerden birini hatalı girmeniz,
 • Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
 • Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
 • Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
 • Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
 • Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir.

Ancak çoğunlukla bağlantı kaynaklı olan problemler 3-4 denemeden sonra kendiliğinden düzelmektedir. Sorun yaşamaya devam etmeniz halinde info@annedukkan.com adresine mail atabilir, veya 0212 672 70 80 numaralı telefondan müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sorununuz bize ulaştığı anda çözüm üretmek üzere harekete geçecektir.

Fiyatlarınıza KDV dahil mi? 

Evet, Annedukkan.com’da gördüğünüz tüm ürün fiyatlarına o ürün için geçerli olan resmi oranda KDV dahildir.

Siparişimi nereden kontrol edebilirim? 

Siparişinizi, üst taraftaki Sipariş Takibi butonunu kullanarak kontrol edebilirsiniz. Annedukkan.com üyesi iseniz geçmişte verdiğiniz tüm siparişlerinizi de aynı yerden görebilirsiniz.

Teslimat adresini sipariş verdikten sonra değiştirebilir miyim? 

Teslim edilmesini istediğiniz adres değiştiği takdirde yeni adres bilgisini Müşteri Hizmetleri'ne e-posta ile bildirirseniz, Müşteri Hizmetleri dağıtım şirketi kurye ile görüşüp ürününüzün yeni adrese teslimini sağlayacaktır.

Stokta olmayan ürün kaç günde temin edilir? 

Stokta olmayan ürün için temin edici firmayla görüşülüp, temin ve teslim süresi tarafınıza Müşteri Hizmetleri tarafından bildirilecektir.

Faturam kesilmiş fakat adresi değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım? 

Fatura adresini değiştirmek için, Müşteri Hizmetleri’ne e-posta ile ulaşıp bilgi vermeniz yeterlidir. Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz sizi arayarak gerekli işlemleri yapacaktır.

Sisteme girişte ve alışveriş yaparken teknik problemle karşılaşıyorum. Sebebi nedir?

Kullandığınız sistemin aşağıdaki koşullara uygun olmasına dikkat ediniz: 

 • Browser'ınız JavaScript ve cookie kabul etmeli 
 • Secure Connection açık olmalı
 • Tercihen Internet Explorer 5.0 ve Netscape 4.7 ve üstü kullanılmalıdır.

Bu koşulları taşıyan bir sisteminiz olduğu halde bir hata ile karşılaşıyorsanız lütfen durumu info@annedukkan.com adresine e-posta ile bildiriniz. Lütfen sitemizde karşılaştığınız teknik sorunlarla ilgili göndereceğiniz e-postalarda, kullandığınız işletim sistemi, browser adı ve browser versiyonunu, internete bağlandığınız servis sağlayıcının adını, sorunla hangi işlemi yaparken ve ne zaman karşılaştığınızı detaylı olarak belirtiniz.

Annedukkan.com Hediye Çeki nedir nasıl kullanılır? 

Annedukkan.com Hediye Çeki, siparişlerinizde size indirim sağlayan bir uygulamadır. Hediye çekleri müşteriler tarafından alışverişin son aşamasında sisteme girilir. Annedukkan.com Hediye Çeki’nin 7 karakterlik kendi özel kodu, çekin yapacağınız alışveriş bedeli üzerinden size vereceği % indirim miktarını ve çekin son kullanma tarihini belirtir.

Hediye Çekleri Satış Destek aracılığıyla bir üye tarafından diğer üye için, Annedukkan.com tarafından üyeler için ve Annedukkan.com tarafından kurum/kurumlar için oluşturulabilir.

Bir üye hediye ettiği çeki Annedukkan.com'u arayarak geri alabilir ancak geri para ödemesini talep edemez. Geri aldığı çeki de dilediği anda bir siparişinde kullanabilir. 


125 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİ

AYNI GÜN KARGO

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

MÜŞTERİ HİZMETLERİ