Anne Bebek Blogu

Yenidoğan Prima Bebek Bezi

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 168 Yorum: 0

Prima üst tabakasında bebeği ıslaklıktan koruyan yumuşak losyonlu ince bir katmana sahiptir. Sonrasında idrar sıvıyı çabuk bir şekilde emerek bebeğin cildinden uzaklaştırır ve emici tabakaya düşer. Dağıtıcı tabaka ile idrarın akışı tekrar sağlanır ve bebek bezinin depolama tabakası emici merkeze aktarılır. Bezin dış tabakası, Delikli gibi hava aldığından dolayı da ıslaklık bebeğin yatağına ya da kıyafetlerine geçmesine engel olan yumuşacık kumaşa benzeyen delikli fiberlerden yapılmıştır. Her bebek cildine uygun Prima süper emici jeli sayesinde oldukça hassastır. Koruyucu özelliği ile ön planda yer alan Prima bebek bezi sayesinde bebeğinizin cildi daha sağlıklı olacaktır. 

Süt Saklama Kabı Nasıl Kullanılır?

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 106 Yorum: 0

Sütü boşalttıktan sonra tencerenin içerisine sirke koyup kabı da içine oturtun. Ateşte kaynaması bekleyin, kaynamasının hemen ardından sudan çıkarttığınız kabı çeşmenin altına tutun kesinlikle bulaşık deterjanı kullanmayın. Kurulayın ve kullanıma hazır hale getirin.

Süt Sağma Pompası Nasıl Kullanılır?

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 135 Yorum: 0

Manuel göğüs pompası kullanımı; silikon başlığı göğse takılır, kollu yapısı ile sütün sağılması sağlanır. Biberon emziği takılarak bebek hemen beslenir. Ya da buzdolabında bekletmek için kapak takılarak muhafaza edilebilir. Otomatik göğüs pompaları elektronik ya da elektrikli olarak da adlandırılmaktadır. Bunların ayarlanabilir hız kontrolü sayesinde size uygun olan çekim gücünde sütün sağımını sağlarlar. Masaj özelliği ile sütün kolayca ve kısa sürede kanallara ulaşmasını sağlar. Acıyı engelleyen hava yastıklı başlığı sayesinde göğsünüzü acıtmadan süt sağımını gerçekleştirir. Çünkü bu başlık göğsünüzü yumuşakça kavrayarak bebeklerin emiş hareketini taklit eder.

Süt Artırıcı Besinler

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 123 Yorum: 0

Süt arttırıcı birçok besinler bulunmaktadır. Ancak her mevsim bu besinleri bulmak zor olduğu için çay şeklinde süt artırıcı ürünler tercih edilmesi size daha da kolaylık sağlayarak, emzirme döneminde bağışıklığınızın kuvvetlenmesine destek sağlanmaktadır. Sağlıklı bir anne demek sağlıklı bir bebek anlamına gelmektedir. Anne ilk önce kendine bakmalıdır ki daha sonra bebeğine fayda sağlayabilmelidir. Bebeğin her an anneye muhtaç olduğu unutulmamalıdır.

Smilac Bebek Maması Nasıl Hazırlanır?

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 112 Yorum: 0

Bebeğinize vereceğiniz ürünleri, kesinlikle mikrodalga fırında ısıtmayın. Bu bebeğe ciddi anlamda zarar verir. Mama kadar, bebeğinize içireceğiniz biberonlar da ayrı bir önem arz eder. Dr. Browns doğal akış geniş ağızlı PP biberon 120 ml, hava dolaşım sayesinde bebeğiniz, mamasını rahat bir şekilde emer ve böylece bebeğinizde gaz sancısı gibi şikayetler olmaz. Bu hem size hem de bebeğinize, rahat bir nefes aldırır. 

SMA Bebek Maması İçeriği

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 238 Yorum: 0

Kimi zaman anne sütünde ki mineraller bebeğe yetersiz gelir. Anne sütüne en yakın mama; Sma bebek mamasıdır. Dr. Ender Saraç’ta bu mamayı destekler. İçeriğinin anne sütüne denk geldiğini söyler. 1990’lı yılların başlarında icat edilmiş bir üründür. İçerisinde kimyasal barındırmaz.

Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 55 (10 Sayfa)